דרכים 2008* | שגריר 8888* |  זברה 03-5102001 | סטארט קופל 5676* | שירותי נזקי צנרת: מילגם  5041* |  בלו 8505* (פוליסות בהראל) | מוקד כלל ביטוח 6564* | פניקס 5070* | שומרה 03-9258012 | הכשרה 6564* | מנורה 6337*

אין ספק כי הבריאות עומדת בראש סדר העדיפויות של כל אחד ואחת מאיתנו.

לביטוח בריאות ישנה חשיבות עליונה בצמצום הסיכון הכלכלי הכבד שעלול להתלוות לשלל מצבים רפואיים. לרוב, אנחנו נוהגים לחשוב ש"יהיה בסדר", אבל כשמתעוררת בעיה הקשורה למצב הבריאותי שלנו, אנחנו לרוב מצטערים שלא דאגנו לכך לפני.

ביטוח בריאות במדינת ישראל

במדינת ישראל, כלל האזרחים מבוטחים בביטוח בריאות ציבורי, המסופק באמצעות קופות החולים, ומסייע להם להתכונן ולהתמודד עם כיסוי ההוצאות הכרוכות בטיפול רפואי בשעת הצורך. לצערנו, ביטוח בריאות ציבורי לא תמיד מספק את המענה הנדרש. לדוגמא כשיש צורך בתרופות אשר אינן נכללות בסל, רופאים מומחים, בדיקות הריון מורחבות ועוד. 

הרחבת אופציות הביטוח הרפואי העומדות בפנינו נחלקות לשניים – שב"ן (שירותי בריאות נוספים) אשר מסופקים ע"י קופות החולים בתשלום נוסף, ופוליסות ביטוח בריאות פרטיות. ברכישת פוליסת ביטוח פרטית, אנו מרחיבים את הכיסוי הרפואי ומבטיחים כי אנו אכן מכוסים ומוכנים לכל צרה שלא תבוא. 

חוק ביטוח בריאות ממלכתי

חוק הבריאות הממלכתי, מבטיח כי כל תושב בישראל יהיה זכאי לטיפול רפואי בסיסי, אשר יינתן ע"י קופות החולים ויכלול את השירותים שאושרו במסגרת סל הבריאות שנקבע ע"י המדינה. החוק מקנה לכל תושב את הזכויות הבסיסיות להן זכאי כל אדם הנזקק לטיפול רפואי מתוקף חוק זכויות החולה, בנושאים כגון: הריון ולידה, בריאות השן, הגיל השלישי, בריאות הנפש, מחלות קשות או כרוניות, ושיקום.

עיקרי הזכויות המוסדרות בחוק הבריאות הממלכתי:

-זכויות כלליות כגון: סודיות רפואית, שמירה על כבוד המטופל, הזכות לחיסיון רפואי ועוד.

קבלת טיפול רפואי שוטף הכולל בדיקות, טיפולים, חיסונים, תרופות ועוד. 

-בתי חולים ומרפאות חוץ – כל הקשור בהליכים דוגמת הגעה למיון, פינוי באמבולנס, אשפוז, טופס 17, המשך טיפול ועוד. 

-זכויות בעלי מוגבלות, החל מנגישות במרחב הציבורי, שילוב בתעסוקה, חינוך, בריאות ועוד.

-זכויות חולים ובני משפחותיהם, במחלות כרוניות ומחלות קשות כדוגמת מחלת הסרטן.

-תשלום עבור דמי ביטוח בריאות – אשר נקבעים לכל תושב בהתאם לגובה הכנסתו. 

רפורמת ביטוח בריאות בישראל

לאחרונה, נכנסו לתוקף שתי רפורמות בתחום הבריאות בישראל, השינויים המרכזיים נוגעים למבנה הפוליסות ואופן השיווק ללקוחות. 

רפורמת הבריאות של משרד האוצר- המתעסקת בצמצום כפל ביטוחי וחיזוק הרפואה הציבורית – בדגש על מחזיקי פוליסת ביטוח בריאות ניתוחית מהשקל הראשון אל מול השב"ן. 

רפורמת הבריאות של רשות שוק ההון – שמתעסקת בעיקרה ביכולת הציבור לערוך השוואת מחירים מסודרת בין פוליסות בחברות הביטוח השונות. 

מי זכאי לביטוח בריאות? 

 – כל תושבי הקבע בישראל.

– עולים חדשים.

– תושבים חוזרים (לאחר תקופת המתנה). 

– חיילים בשירות חובה וקבע.

– ילדים (משוייכים אוטומטית עם לידתם לקופת החולים של ההורה).

– ילדים לתושבים חוזרים (זכאות מיידית ללא תקופת המתנה).

– תושב ישראלי ששהה או שוהה בחו"ל.

מהו ביטוח בריאות פרטי והאם כדאי?

ביטוח בריאות פרטי נועד לייצר כיסוי כלכלי למצבי חירום רפואיים אשר אינם נכללים בסל הבריאות הציבורי. כגון השתלות, ניתוחים בחו"ל, תרופות שאינן בסל הבריאות, טיפולים אמבולטוריים ועוד. 

כל אדם יכול לרכוש פוליסת ביטוח פרטית על פי רצונו, וזו תיכנס לתוקפה בהתאם למצבו הרפואי של המבוטח בעת החתימה על הפוליסה ולאחר תקופת אכשרה. 

פוליסות ביטוח בריאות פרטי נחלקות לשני סוגים: 

פוליסת הבריאות הפרטית המקנה החזר כספי או מימון בעבור מקרי הביטוח המבוטחים בפוליסה , לצידה פוליסת ביטוח המשלימה את הביטוח הרפואי הפרטי. הפוליסה המשלמת מעצם התגלות מחלה קשה כגון סרטן ממאיר, התקף לב, אירוע מוחי ועוד מחלות קשות רבות המכוסות בפוליסה בסכום פיצוי כספי כנקוב בפוליסה.  

רצוי כמובן להחזיק בפוליסת ביטוח בריאות פרטית בנוסף על זאת הציבורית, אשר מהווה הוצאה קטנה בשגרה, אבל חוסכת כסף גדול בחירום, ומעניקה שקט נפשי, שיש מי שעומד מאחורינו בשעת הצורך.

ביטוח בריאות פרטי – מחיר:

מחירי הפוליסות נגזרות ברובן מרמת הסיכון שבו עומדת חברת הביטוח, ישפיעו על כך נתונים רבים, בעיקר אישיים, כגון – גיל, מגדר, היסטוריה רפואית ועוד. 

על מנת לבחור את הפוליסה המתאימה עבורך, יש להתייעץ עם סוכנות ביטוח מקצועית, להשוות מחירים ולבצע סקר שוק. חשוב תחילה להבין מה הם הצרכים שלנו, וסוכני ביטוח מקצועיים יכולים לעזור לנו להבין זאת ומה הן האפשרויות העומדות בפנינו.

ביטוח בריאות פרטי – יתרונות בולטים אל מול הביטוח הציבורי:

לביטוח הפרטי ישנם יתרונות משמעותיים בכיסוי, קיצור זמני המתנה, ובחירת הטיפול הרצוי בכל הקשור לטיפולים אשר לא נכללו בסל הבריאות, ביניהם: השתלות, טיפולים וניתוחים בחו"ל, מימון תרופות חדשות ויקרות אשר לא נכללות בסל הבריאות, בחירת הרופא המטפל, קיצור זמני המתנה לרופאים מומחים, כיסוי והחזר הוצאות על מגוון טיפולים, דחופים, אמבולטוריים וטיפולי רפואה משלימה. 

לסיכום

כדי להבין קצת יותר לאיזה סוג ביטוח בריאות אנחנו זקוקים כדי להבין מה הן האופציות העומדות לרשותנו במדינת ישראל: ביטוח ממלכתי אשר ניתן באופן אוטומטי וע"פ חוק לכלל אזרחי ותושבי הקבע בישראל. שב"ן – התוכנית הציבורית המורחבת אשר ניתן להצטרף אליה בתשלום נוסף וביטוח בריאות פרטי אשר נועדה לתת את הכיסוי הביטוחי הגבוה ביותר. חשוב לציין שהכיסויים כפופים לתנאי הפוליסה וחריגיה. אנחנו, בסוכנות הביטוח גרסון, מתמחים בהתאמת פוליסות ביטוח מדוייקות לצרכי הלקוחות שלנו. צרו איתנו קשר לייעוץ.

שאלות נפוצות

האם כדאי לעשות ביטוח בריאות בהריון?

כן, הביטוח הפרטי מכסה מגוון רחב יותר של בדיקות הריון אשר אינן נכללות בסל הבריאות.

האם ישנו ביטוח בריאות מיוחד לילדים?

כן, ישנו ביטוח המיועד לילדים ואף רצוי לעשות כזה מגיל צעיר, על מנת להבטיח את הטיפול הטוב ביותר עבור ילדכם וליהנות מהשקט הנפשי של בחירת הרופאים, סוג הטיפול וזמני ההמתנה.

איך ניתן להימנע מכפל ביטוחי?

ידע הוא כוח, בדקו את פוליסות הביטוח הקיימות על שמכם, והשוו אותם פוליסות נוספות שעלולות להיות בחברות אחרות דרך מקומות העבודה ועוד. סוכן ביטוח מקצועי, יכול לעשות עבורך סדר בביטוחים הקיימים. 

האם אפשר לעשות ביטוח בריאות לתושב חוזר? 

על תושב חוזר לעבור תקופת המתנה שאורכה כשישה חודשים לזכאות לביטוח בריאות ממלכתי על ידי קופת החולים. בתקופת המתנה זו ניתן לעשות ביטוח בריאות פרטי.

מטפלים יקרים שלום רב,

ב 07.10.2023 נפתחה מלחמה בעקבות מעשי טבח ושואה שכוונו למדינת ישראל ותושביה.

לומדני שבעקבות הטראומה שחוו תושבי העוטף ובכלל ,נרתמו אלפי מטפלים-מתנדבים, בתחומי הטיפול השונים ותומכים השקם וערב בנזקקים לכך .

חשוב להדגיש ולהבהיר כי פוליסת האחריות מקצועית שלכם מכסה את אחריותכם בעת מתן מבורך זה, כל עוד עונה על הכשרתם בפועל.

במעמד זה אני רוצה להודות באופן אישי על פעילותכם המקודשת.

אורן גרסון-מנכ"ל

*בכפוף לתנאי הפוליסה וחריגיה.