צרו קשר

לקבלת הצעה משתלמת
אנא מלאו את טופס - צרו קשר

לפרטים נוספים חייגו:

08-9465921

ביטוח אומנויות לחימה

ביטוח אומנויות לחימה - הביטוח שייתן לכם גב להילחם

רבים ממאמני אומנויות הלחימה שואלים אותנו לגבי חשיבותו של ביטוח אחריות מקצועית וצד שלישי (ביטוחי חבויות) כביטוח המלווה את פעילותם.

 

התשובה לכך טמונה באופי הפעילות של מאמן אומנויות לחימה.

טרם תחילת פעילותנו המקצועית כמאמני אומנויות לחימה, עלינו לשאול עצמנו מס' שאלות מהותיות על אופי הפעילות, ועל רמת הסיכון והחשיפה, אליה מאמני אומנויות לחימה חשופים.

 

השאלות המתבקשות שמותלות על מאמן הלחימה

  1. האם אני פועל כחוג עצמאי או תחת אגודת/עמותת ספורט כלשהי?
  2. האם פעילותי כמאמן אומנויות לחימה כפופה לחוק הספורט? ואם כן מה המשמעויות הביטוחיות לכך?
  3. מה היא חשיפתי לתביעות בגין רשלנות ו/או תאונה אחרת שאינה כתוצאה מרשלנות בזמן אימון?
  4. מהם הפתרונות המוצאים בשוק הביטוח בישראל ,כהגנה בפני תביעות כאלה ואחרות?
  5. מהו גובה גבול האחריות אותו אני נדרש לרכוש כמאמן אומנויות לחימה, המאמן מס' כזה או אחר של חניכים?
  6. האם יש משמעות למס' חניכים משתנה מקבוצה לקבוצה המתאמנים אצלי, מבחינת חשיפה לתאונות וכפועל יוצא לתביעות?

כיצד יש לפעול

לפני עריכת הביטוח יש לוודא את מטריית הביטוחים הנמצאים במקום העבודה כשכיר. יש לוודא שמקום העבודה מבטח בפני תביעות אחריות מקצועית וצד שלישי (הדבר אינו מובן מאליו).

 

כמאמן אומנויות לחימה עצמאי ,יש לדאוג לביטוח אחריות מקצועית וצד שלישי ,שיכסו את החבות כלפי המתאמנים במקרה רשלנות. כיום ישנן דוגמאות רבות לגבולות אחריות מקובלים, אך מאמנים שמודעים או שנכוו בתביעת רשלנות בעבר, דואגים לבטח עצמם בגבולות גבוהים מהמקובל . לדוגמא כמאמן אומנויות לחימה עם 100 חניכים ,למדנו כי גבול אחריות של 1,000,000 ₪ אינו מספיק וצריך לשאוף לגבולות של 3,000,000-4,000,000 ₪ לפחות.

 

יש לוודא בדיוק מהי הפוליסה הנרכשת ,האם מדובר בפוליסת אחריות מקצועית מקיפה ובנוסף גם ביטוח צד שלישי או שמא פוליסה מצומצמת יותר  המוכרת כפוליסת צד שלישי עם ביטול חריג אחריות מקצועית.

 

המשמעויות רבות ויש לשים את הדגש על כך בעת עשיית הביטוח, שלא נופתע שאין כיסוי ביטוחי כי לא רכשנו את המוצר הנכון ובזמן שהפוליסה צריכה להיות מופעלת בעקבות תביעה - אין כיסוי ביטוחי. לא נעים בכלל.

 

לסיכום

פעילות מאמן בענף אומנויות הלחימה מלווה בסיכונים רבים שיכולים לבוא ליד ביטוי בפציעה טריוויאלית, פציעה הנגרמת מאופי הפעילות האינטנסיבית בענף ספורט זה, פציעה הנגרמת מאימון לא נכון והדרכה שגויה או סתם פציעה הנגרמת בעקבות מתקן ספורט עם לקויים בטיחותיים ויש רבים כאלה בישראל.

 

מאמן ,מחובתך לצפות את הסיכונים הכרוכים בענף הספורט בוא אתה עוסק ,למזער נזקים תוך כדי השבחת המתאמנים והבאתם להישגים שלשמם הם התכנסו מתחילה וזאת תוך כדי נקיטת זהירות מרבית ותשומת לב אין סופית . עליך לוודא טרם תחילת הפעילות כי הביטוח שרכשת הוא המתאים ביותר במידה וחס וחלילה נגרם נזק גוף או רכוש.

 

במידה ואינכם בטוחים, תתייעצו עם גרסון - 08-9465921